Odkryj potęgę
            umysłu

Login:
Hasło:


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaką część tekstu "czytanego szybko" możemy zapamiętać?

Całą, pomimo że nie będziemy recytować tekstu z pamięci. Szybkie czytanie to przede wszystkim rewelacyjne źródło pozyskiwania wiedzy, a nie formy. Oczywiście są sytuacje w których forma jest równie ważna co treść i takimi przypadkami zajmujemy się na treningach pamięci.

Jaka jest przyjemnośc z "szybkiego czytania" poezji?

Żadna. Szybkie czytanie pomaga wydobyć pełnię informacji a nie piękno rodzimego języka. Dlatego na szczęście zawsze można "zwolnić".

Jak intensywnie trzeba samemu ćwiczyć po kursie aby poprawić wyniki.

Przede wszystkim należy je utrzymać. Szybkie czytanie praktykowane codziennie przez 15 - 20 minut pozwala czuć się komfortowo z prędkościami powyżej 1000 SNM.

Czy w wyjątkowych przypadkach czas szkolenia można skrócić?

Można tak zorganizować pracę z trenerem, aby ograniczyć liczbę spotkań. W tym przypadku należy zarezerwować sobie dodatkowy czas na indywidualną pracę w domu.

Czy studenta stać na taki kurs?

Coraz większe grono studentów rozumie, że nie stać ich na opuszczenie tego typu treningów.

Jaka jest górna granica wieku naszych klientów?

Teoretycznie.. nie istnieje. Mózg wraz z wiekiem staje się mniej plastyczny, jednak tylko używany pozostaje w pełni sprawny. Pomimo, iż w naszych grupach dominują studenci, cieszymy się, że coraz częściej na szkolenia zgłaszają się osoby, które na studniówce bawiły się przy namiętnym "Are you lonesome tonight" Elvisa Presleya.

Czy możemy się nauczyć walki ze stresem na egzaminie?

Oczywiście istnieją odpowiednie sposoby obniżania napięcia w tego typu sytuacjach. Należy przy tym pamiętać, że ze stresem na egzaminie najlepiej walczy się na długo przed jego rozpoczęciem - solidnie się do niego przygotowując. Z szybkim czytaniem i wiedzą o efektywnej nauce to bardzo proste, nawet przy bardzo napiętym grafiku codziennych obowiązków.
wstecz     sprawdź terminy szkoleń
         

ZAPISZ SIĘ

Sprawdź wolne terminy, ceny, wybierz odpowiedni kurs i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

zapisy na kursy


TESTY ON-LINE

Sprawdź swoją szybkość!

Sam sprawdź jak szybko czytasz w naszym teście on-line.

test szybkiego czytania 
copyright NeuroNova 2005 - 2021