Login:
Hasło:


Trening Online

poprzednia strona 2/5 następna strona

Techniki Pamięciowe

Poprawa pamięci to cel wszystkich rozsądnych ludzi, którzy muszą się uczyć oraz tych wszystkich, którzy chcą na długo zachować sprawność umysłu. Przygotowane przez nas ćwiczenia z pamięci pomogą Ci opanować przenoszenie informacji pomiędzy pamięcią krótko a długoterminową, przy wykorzystaniu wyobraźni i nauce mnemotechnik.

Pamięć krótkotrwała

To nasza zdolność do utrzymywania w pamięci kilku istotnych informacji przez około 30 sekund. Bardzo przydatna przy wnioskowaniu i selekcji informacji, które będą nam trwale potrzebne.

Pamięć długotrwała

To nasz naturalny magazyn wiedzy, zdolny do pamiętania rzeczy, którym nadaliśmy istotne znaczenie. Ten rodzaj pamięci ma praktycznie nieskończone możliwości do zapamiętywania naszych wspomnień i cennych informacji. Nasze ćwiczenia pamięciowe mają pomóc Ci wykorzystać jego pełny potencjał.

Mnemotechniki

To znane od wieków narzędzia sprawiające, że możemy świadomie przenosić informacje między pamięcią krótko a długoterminową. Teraz masz gotowe narzędzie do treningów zapamiętywanie przy pomocy mnemotechnik i jednoczesnego sprawdzania swoich postępów.

Ćwiczenia pamięciowe

Trening pamięci, pozwala na przetrenowanie poszczególnych umiejętności w praktyce, przy sprawdzeniu indywidualnych postępów. Gdy opanujesz już umiejętność szybkiego zapamiętywania informacji, otworzą się przed Tobą możliwości efektywnego zapamiętywania, w dowolnej dziedzinie, którą obierzesz za swój cel: nauka dowolnego przedmiotu, czy języka stanie się o wiele przyjemniejsza, a Twój umysł będzie cały czas stymulowany ciekawymi informacjami. Ćwiczenia pamięci mają zróżnicowany poziom trudności, dlatego każdy, bez względu na początkowy poziom może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.


     Screen z progarmu "Kolory".


poprzednia strona 2/5 następna strona

 
copyright NeuroNova 2005 - 2021