Odkryj potęgę
            umysłu

Login:
Hasło:


TRENING TRENERÓW


Dowiedz się jak pracują zawodowi trenerzy i opanuj najbardziej efektywne sposoby nauczania, aby praca z grupą dostarczała Ci przyjemnoœści a ludzie których spotykasz na zawodowej drodze w lot chwytali nawet najtrudniejszą wiedzę.

Adresaci szkolenia:

Szkolenie Trening trenerów adresowane jest do:
  • Absolwentów studiów wyższych (przynajmniej licencjackich)*;
  • Nauczycieli, trenerów, psychologów i pedagogów pragnących podnosić swoje kwalifikacje;
  • Pracowników działów kadr i szkoleń;
  • Osoby zarządzające w małych firmach, pragnące rozwijać swój zespół.
* Wszystkie osoby nie spełniające tego kryterium, mogą zostać zakwalifikowane jedynie po wcześniejszej rozmowie kwalifikacyjnej.

Metoda:

Indywidualizm. Szkolenie odbywa się w grupach 4 osobowych, aby trener mógł zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby każdego z uczestników i zadbać o ich właściwy rozwój.

Praktyka. Uczestnicy szkolenia, w trakcie wszystkich modułów szkolenia przygotowują się do poprowadzenia treningu dla zorganizowanej przez nas grupy.

Program szkolenia:

Program szkolenia dla trenerów zawiera następujące moduły:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA (20%)

1. Czas i miejsce:

W trakcie tego modułu nauczysz się przygotowywać efektywne miejsce dla Twoich klientów, rozplanować przerwy i zająć się sprawami technicznymi, jeśli w trakcie szkolenia nie będzie Ci pomagał asystent. Dowiesz się także jak wycisnąć z dostępnego sprzętu konferencyjnego 100% użyteczności dla Twoich klientów.

2. Style przekazywania wiedzy:

To obszerny moduł poświęcony dopasowaniu metod szkoleniowych do potrzeb Twoich klientów. Obejmuje poznanie narzędzi efektywnej nauki oraz dorobku psychologii poznawczej. Poznasz także działanie ludzkiego umysłu aby zwiększyć stopień przyswajania wiedzy przez swoich uczniów. Duży akcent położony jest na rolę zabawy, emocji oraz doboru najbardziej efektywnej formy przekazu. Trening obejmuje praktyczne zastosowania wiedzy w szkoleniach otwartych, zamkniętych, a w jego trakcie przetrenujesz Cykl Kolba, Coaching, Mentoring i Doradztwo. Ta cenna wiedza pozwoli Twoim klientom zwiększyć zadowolenie i praktyczne wykorzystanie przekazywanej wiedzy.

3. Motywacja uczestników:

Ten moduł poświęcony jest w całości motywacji uczestników. Dzięki niemu dowiesz się jak pomagać swoim klientom dokonywać trwałej zmiany w swoim życiu i jak skutecznie zachęcać ich do pełnego wykorzystania procesu szkoleniowego.

4. Savoir vivre i etyka trenera:

W trakcie tego modułu poznasz fundamenty budowania spójnego wizerunku oraz "dress code" profesjonalnego trenera. Przyswoisz także zasady etyczne zawodu trenera, dzięki którym Twoi klienci będą czuli się swobodnie, a Ty unikniesz niezręcznych nieporozumień.

5. Analiza potrzeb i typy uczestników:

W trakcie tego modułu poprawisz zrozumienie potrzeb ludzi, z którymi będziesz spotykać się na szkoleniach. Dowiesz się też, jak kształtować atmosferę spotkania, by stała się inspirująca i pasjonująca dla wszystkich jego uczestników. Poznasz naszą klasyfikację typów osobowości i nauczysz się profesjonalnego podejścia do sprostania sytuacjom trudnym i potencjalnie konfliktowym.

6. Komunikacja interpersonalna:

Dzięki nauce profesjonalnej prezentacji oraz rozwojowi umiejętnoœści komunikacji z grupą, trener staje się bardziej elastyczny w doborze formy prowadzenia zajęć. W tym module nauczysz się skutecznego doboru przykładów, autoprezentacji oraz efektywnej gestykulacji i mowy ciała. Ten moduł przygotowuje Cię także do efektywnego przygotowania i przeprowadzenia prezentacji. W tej cz궜ci lepiej poznasz także najbardziej przydatne formy prowadzenia zajęć, takie jak: wykład, prezentacja, dyskusja, burza mózgów, rozmowa indywidualna.

7. Trudne sytuacje - case study:

W tym module przetrenujesz trudne i niespodziewane sytuacje, jakie mogą Ci się przytrafić w trakcie pracy z grupą. Dzięki analizie "case study" nauczysz się jak zachowując spokój, znajdując taktowne i skuteczne wyjście z każdej zaskakującej sytuacji.

8. Zarządzanie procesem szkoleniowym:

Moduł ten obejmuje całościowe spojrzenie na proces szkoleniowy i ma przygotować Cię do szerszego spojrzenia na wartość Twojej pracy. Podsumowując dotychczasowe szkolenia nauczysz się także budować ciekawe programy szkoleniowe.

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA (80%)

9. Praktyka:

Ostatni z modułów jest właściwie dopiero początkiem Twojej prawdziwej nauki. Umawiasz się indywidualnie do różnych grup, aby pod okiem naszych trenerów prowadzić obserwację naszej pracy. Jeśli uzbierasz odpowiednią ilość punktów ze swoich obserwacji, umożliwimy Ci prowadzenie fragmentów naszych szkoleń.

Gdzie szkolimy:

Informacje szczegółowe, są zamieszczone przy każdym z terminów kursów.

Co gwarantujemy:

  • Szkolenie prowadzi Dariusz Konarzewski;
  • Wyłącznie uczestnicy kończący w 100% część praktyczną otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia;
  • Uczestnicy, których wystąpienie praktyczne zostanie wysoko ocenione, otrzymają certyfikat trenera NeuroNova.


wstecz     sprawdź terminy szkoleń
ZAPISZ SIĘ

Sprawdź wolne terminy, ceny, wybierz odpowiedni kurs i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

zapisy na kursy

INNE SZKOLENIA

Zobacz szkolenia otwarte, które także mogą Cię zainteresować:

Techniki pamięciowe
Koncentracja

 
copyright NeuroNova 2005 - 2021